همزمان با روز جهانی همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین نمایشگاه پوستر و کارتون «مقاومت می‌کنیم» در مقابل مقر سازمان ملل متحد در ژنو برپا شد.

همزمان با روز جهانی همسبتگی با مردم فلسطین (۲۹ نوامبر) نمایشگاه پوستر و کارتون به همت موزه جهانی هنرهای دینی امام علی (ع)، سازمان دفاع از قربانیان خشونت، جشنواره فصلي آرتونيست و مؤسسه بین‌المللی گفتگوهای فرهنگی در مقابل دفتر اروپایی سازمان ملل متحد (ژنو، سوییس) برگزار شد.

محسن سلیمانی دبیر رویداد «مقاومت می‌کنیم» و رییس موزه جهانی امام علی علیه السلام در خصوص این نمایشگاه گفت: منتخبی از ۱۸۰ اثر از گرافیک و کارتون از ۲۸ کشور مقارن با روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین هم زمان در موزه جهانی امام علی علیه السلام و مقر سازمان ملل در ژنو برپاشده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

لازم به ذکر است بخش کارتون هاي اين نمايشگاه با همکاري جشنواره فصلي آرتونيست  با  دبيري داود ياراحمدي برگزار شده است. جشنواره فصلي آرتونيست يکي از جشنواره هاي مردمي مي باشد که تاکنون 6 دوره خود را با حضور هنرمندان بزرگ جهان در بخش هاي کارتون، عکس و پوستر پشت سرگذاشته است.

گفتنی است هر ساله در تاریخ ۲۹ نوامبر روز بین‌المللی همبستگی با مردم فلسطین (International Day of Solidarity with the Palestinian People) برگزار می‌شود. نامگذاری این روز توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۷ به منظور نشان دادن توجه جهانی به مشکلات جامعه فلسطینی انجام شده‌است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *